Hercegovina a Bosna - Mostar a Sarajevo

Na obojí jsme měli čas už jenom v noci. Jinak bysme nestihli dojet včas domů. Škoda, v Sarajevu se dá dělat hodně věcí. Přeturistované centrum se projde za chvilku, ale stráně kolem centra jsou hodně malebný, hned nad posledníma domama začíná ryzí horská příroda. Musí se dát pozor na miny - mapa: http://www.bhmac.org/problem_mina_mapa.htm a podrobné údaje v průvodci Bosna a Hercegovina nakladatelství Sky, 2004. V okolí Sarajeva jsou vodopády, překrásná údolí, několik horských masívů...


Mostar. Centrum jako ze škatulky, peníze turistů jsou lákavé. Řeka půlí město na křesťanskou a muslimskou část - do roku 1995 se tu krutě bojovalo a když odejdete od centra kousíček dál, hned vidíte vymlácené baráky...


Tohle je menší most v parku, vypadá podobně jako ten slavnej


Centrum Mostaru, teda ulice v blízkosti Mostu, je nechutně "vyrobený pro turisty", stejně jako třeba okolí Karova mostu v Praze. Na takovym místě mi nic zajímavýho nepřijde.Psovi taky ne.


Amfiteátr

Neretva obě části Mostaru, muslimskou a křesťanskou, od sebe opravdu důsledně odděluje


The Most. Davy turistů i v noci. Spojoval dva světy.Jako dětská stavebnice


Další obchody pro turisty


Musel jsem z centra rychle pryč. Too fake. Tohle je jen kousek od toho vypulírovanýho centra - svědek války (zkončila 1995)


Poslední záběr z Mostaru. Měli jsme na to jen hodinu. Už musíme rychle zpátky k benzínce, kde čeká autobus.


Sarajevo, od jedné do dvou ráno. Jdu náhodnou ulicí nahoru do stráně (směr jiho-východ od nejvýchodnějšího bodu tramvaje). Centrum už ani vidět nechci, zase určitě upravený pro turisty.

Horskej vzduch. Klid.
Delší expozice

Tuhle fotku mám rád.

Další část            index   

Všechny fotografie: Copyright. Nepoužívat bez mého písemného svolení.

Dotazy, názory, nápady: Petr@durmitor.wz.cz